اخبار

اصلاحات در بودجه سال آینده؛ با کدام هدف؟!

نشست مشترک سران سه قوه با رهنمود خامنه ای اعمال اصلاحاتی دربودجه سال آینده را در دستور کار قرار داد. این اصلاحات ادامه اجرای برنامه آزاد سازی اقتصادی در دوره بازگشت تحریم ها را مد نظر داشته و کاهش باز هم بیشتر قدرت خرید مردم را در پی خواهد داشت.

ادامهٔ مطلب

توافق اوپک برای کاهش تولید

سازمان اوپک بعد از دو روز مذاکرات فشرده توانست در نشست مشترک خود با کشورهای غیرعضو این سازمان به توافقی برای کاهش تولید دست یابد. ایران، ونزوئلا و لیبی از این توافق معاف شده‌اند.

ادامهٔ مطلب

چندین کشته و زخمی در حمله انتحاری به فرماندهی انتظامی چابهار

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) ، یک عامل انتحاری خود را در نزدیکی ستاد فرماندهی انتظامی چابهار منفجر کرده است. سیمای جمهوری اسلامی ایران از وقوع تیراندازی پس از این انفجار خبر داده. این حمله تروریستی دست‌کم ۲۹ کشته و زخمی بر جای گذاشته. بر اساس برخی گزارش‌ها، …

ادامهٔ مطلب

ادامه کشمکش بر سر لایحه الحاق به معاهدات سی اف تی

معاون حقوقی رئیس جمهوری : کارگروه مشورتی برای تعامل و رفع ابهام های لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم تشکیل شده اما چون همه اعضا مکلف شده اند تا درباره جزئیات چیزی نگویند نمی توانم در باره جزئیات آن صحبت کنم.

ادامهٔ مطلب

پیشروی فقر ادامه دارد

تورم

موج افزایشی قیمت‌ها، کاهش شدید قدرت خرید خانوارها را موجب شده است. هزینه سبد معیشت خانوار که در سال گذشته دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بوده است، بر اساس محاسبات منتهی به اواسط آبان‌ماه سال‌جاری، به چهار میلیون و ۹۶۱ هزار و ۶۰۲ تومان افزایش پیدا کرده است.

ادامهٔ مطلب