اخبار

احتمال قطع برخی همکاری های ایران با اتحادیه اروپا

به دنبال نا مشخص بودن زمان اجرای ساز و کار مالی ویژه و پس از اعلام برگزاری نشست ورشو در ماه آینده ، جمهوری اسلامی قطع همکاری با اتحادیه اروپا در حوزه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر و مهاجران را دردست بررسی دارد.

ادامهٔ مطلب

سفر روحانی به استان گلستان؛ “روزهای پر زحمت” و معیشت مردم

روحانی در جریان سفر به گلستان اعلام کرد روزهای پر زحمتی پیش روی ماست.این در حالی است که در بودجه سال آینده و طی دوره ژرفش بحران اقتصادی افزایش قدرت خرید و بهبود سطح زندگی مردم نادیده گرفته شده است.

ادامهٔ مطلب

رکود تورمی چقدر نزدیک است؟

تورم

بودجه ۹۸ نشان دهنده روزهای سخت برای معیشت مردم است. در چشم انداز اقتصادی کشور رکود تورمی و بیکاری گسترده تر مشاهده می شود. فشار بر مردم جهت تامین هزینه های دولت به نارضایتی عمومی بیش از پیش دامن خواهد زد.

ادامهٔ مطلب

حقوق‌بگیران مخفی بودجه!

یکی از ابعاد مهم بودجه بُعد سیاسی آن است. بودجه در یک فرایند سیاسی تدوین و اجرا می‌شود. ترجیحاتی در متن بودجه هست که برای تامین منافع اکثریت مردم نیست، اما بنا بر اقتصاد سیاسی حاکم بر کشور به‌عنوان ضرورت بودجه‌ای در نظر گرفته شده.

ادامهٔ مطلب

چرا سازوکار ویژه مالی اروپا ارائه‌ نشده است ؟

همزمان با انتشار خبر هایی پیرامون درخواست برای مذاکره میان ایران و امریکا، ظریف در خصوص عدم اجرای سازوکار ویژه مالی اعلام کرد:به همکاری خود با اروپا درباره اس پی وی ادامه می دهیم اما منتظر آن‌ها نمی‌مانیم.

ادامهٔ مطلب

مجمع‌ تشخیص مصلحت‌، قانون مبارزه با پول‌شویی را با اصلاح تایید کرد!

محسن رضایی همه‌کاره مجمع است

همزمان با تاکید مقامات جمهوری اسلامی بر آغاز اجرای ساز وکار ویژه مالی اروپا، قانون مبارزه با پولشویی به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید. با این مصوبه مجمع تشخیص عملا به حوزه قانون‌گذاری وارد شد.

ادامهٔ مطلب

اطلاعات شخصی صد‌ها سیاستمدار آلمانی هک شد

سیاستمدارانی که اطلاعات آنها منتشر شده است، عضو احزاب مختلف آلمان به استثناء حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» هستند…. آنگلا مرکل و فرانک والتر اشتاینمایر، رییس جمهور آلمان نیز از جمله قربانیان این افشاگری هستند.

ادامهٔ مطلب

بحران اقتصادی و راهبردهای ضد مصالح ملی

بی‌تردید می‌توان گفت اقتصاد کشورمان در خطرناک‌ترین وضعیت بحرانی‌اش قرار گرفته است و امکان متلاشی شدن آن دور از تصور نیست، در این صورت، اکثریت مردم با وضعیتی بسیار بغرنج و ‌پیش‌بینی‌نشدنی‌ای روبرو خواهند شد. بر اساس ارزیابی شماری از کارشناسان اقتصادی و نیز همان‌‌گونه که حزب ما هم بارها …

ادامهٔ مطلب

رئیس قوه قضائیه: فتنه ۸۸ قابل تکرار است

آنچه که امروز در میهن ما می گذرد مبارزه است. مبارزه ای مبتکرانه، سر سخت و افتخار آمیز. این موجی است که از ژرفای جامعه ایران بر می خیزد. در این ارتباط،  در پی حادثۀ دلخراش واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد، ‌که در جریان آن ده نفر کشته و بیش از …

ادامهٔ مطلب

آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در حکمی صادق آملی لاریجانی را به سمت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و به عنوان عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کرد. گفته می‌شود به زودی ابراهیم رئیسی در رأس قوه قضائیه قرار خواهد گرفت.

ادامهٔ مطلب