تازه‌ها

کابوس بازگشت تحریم های اروپایی

هیچ موضوعی درباره آینده برجام مشخص نیست و هیچ کسی نمی تواند دقیق بگوید که سرنوشت مهم‌ترین توافق هسته ای قرن حتی در هفته اول فوریه چگونه خواهد بود. اخبار متفاوت و ضد و نقیضی درباره آخر و عاقبت پیمان هسته ای وین به گوش می رسد و مشخص است که دست‌هایی در کار است تا برجام، بدفرجام شود! برخی رسانه‌های نزدیک به آمریکا اعلام کرده اند که اروپا در تدارک تهیه بسته جدیدی از تحریم ها علیه ایران به بهانه برنامه های موشکی است و شاید با سناریوی مربوط به عملیات تروریستی که از سوی فرانسه، هلند و دانمارک دنبال می‌شود، طیف جدیدی از تحریم ها با راهبری و استراتژی ایالات متحده در راه باشد. لابی های سنگین آمریکایی-صهیونیستی در برنامه های خود، همراهی اروپا را کم دارند و اگر موفق شوند که بروکسل را با خود هماهنگ کنند، آن وقت داستان برجام بسیار پیچیده می شود …..

ادامهٔ مطلب

چرا پالرمو به کمیسیون‌های مجمع تشخیص برگشت؟

معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان اینکه لایحه پالرمو برای رفع برخی ابهامات به کمیسیون های تخصصی سیاسی امنیتی و حقوقی قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، گفت: تصویب این لایحه در مجموع به مصلحت کشور است.
ادامهٔ مطلب

ادامه اعتصاب گسترده معلمان لس‌آنجلسی

گزارش‌ها از تداوم اعتصاب گسترده چند ده‌هزار نفری معلمان در لس آنجلس و از رونق افتادن کلاس‌های درس در این شهر آمریکا حکایت دارد. به گزارش فارس، رسانه‌های خبری از تداوم اعتصاب کادر آموزشی مدارس واقع در لس آنجلس مرکز ایالت کالیفرنیا در آمریکا خبر داده‌اند. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «اریک گارستنی» شهردار لس‌آنجلس در توییتی نوشت که دومین دور از مذاکرات بین معلمان اعتصاب کننده و مسئولان بدون نتیجه پایان یافت. شهردار لس آنجلس البته از تداوم مذاکرات طرفین تا حصول موفقیت خبر داد….
ادامهٔ مطلب

خطر بدعت رسمی!

روز گذشته جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور همه اعضا غیر از حسن روحانی، برگزار شد. در جلسه که برخی از اعضای شورای نگهبان ، وزیر امور خارجه، رییس کمیسیون قضایی مجلس و معاون حقوقی رییس‌جمهور نیز حضور داشتند، بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) که از سوی شورای نگهبان بر اساس ایرادات طرح شده از ناحیه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس عودت و دوباره برای تعیین مصلحت به مجمع ارجاع شده بود، در دستور کار قرار گرفت. در جلسه پس از طرح دیدگاه‌های مختلف پیرامون لایحه مذکور، از سوی اعضای مجمع و همچنین اظهار نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، ادامه بررسی ها به کمیسیون‌های سیاسی – دفاعی و حقوقی- قضایی محول شد تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد. احمد توکلی در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با موضوعات مطرح شده در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: برای بررسی پالرمو جلسه فوق‌العاده‌ای در روز چهارشنبه تشکیل خواهد شد و قرار شده تا شنبه هفته آینده بررسی این موضوع به اتمام برسد…
ادامهٔ مطلب

با دوچرخه به ترکستان می‌روید!

درست است که آمارها دقیق و شفاف در اختیار عموم قرار نمی‌گیرند، اما از مسئولین انتظار می‌رود که نواقص را رصد کنند و در صدد رفع و رجوع آن قدم بردارند. با دوچرخه نمی‌توان مشکل آلودگی تهران را دور زد.

ادامهٔ مطلب

چگونه سلاطین فساد در ایران ظهور پیدا کردند؟

بدینانه‌ترین نگاه‌ها هم به انقلاب ایران هم نمی‌توانست تصور کند در چهل سالگی انقلاب، به جای جشن دستاورد‌های بزرگ، باید شاهد دادگاه‌های پیاپی فساد بود؛ فساد‌هایی که ارقام آن‌ها هر کدام برای عمران یک استان در کشور کافی است.  ادامهٔ مطلب

ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون در انتخابات بعدی

محمد هاشمی لازمه پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را ائتلاف دانست و اظهارکرد: یک جناح در کشور ما که بتواند با اکثریت برنده انتخابات شود وجود ندارد و در حال حاضر الان بین جناح اصلاح طلب و اعتدالگرا یک قرابتی به وجود آمده است بنابراین در انتخابات هر کدام با هم باشند به روال عادی برنده هستند….
ادامهٔ مطلب

۳.۵ میلیارد دلار ارز دولتی واردات تبدیل به کالا نشد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس آمار، به میزان سه و نیم میلیارد دلار از منابع ارزی کشور که برای واردات اختصاص داده شده بود، کالایی وارد نشده و ۴ هزار و ۲۰۰ پرونده تخلف در این زمینه تشکیل شده است. …
ادامهٔ مطلب

نفرت‌ورزی علیه طبقات فقیر

رئیس جمهوری فرانسه گفت: «فقرا باید مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند. بعضی از آنها ادا درمی‌آورند.» حالا مردم فرانسه یک صداتر از گذشته علیه او برخواسته‌‌اند و او را به “نفرت طبقاتی” متهم می‌کنند.

ادامهٔ مطلب

محمد حنیف اتمر نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شد

محمد حنیف اتمر، سیاستمدار افغانستانی، وزیر اسبق وزارت‌خانه‌های داخله، معارف، احیا و انکشاف دهات و مشاور اسبق امنیت ملی افغانستان نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد. اتمر از طالبان خواست برای پایان دادن به جنگ داخلی ۱۷ ساله در افغانستان با دولت این کشور بر سر میز مذاکره بنشینند….
ادامهٔ مطلب

چه زمانی سایه بلاتکلیفی از بالای سر پالرمو و سی‌اف‌تی کنار می‌رود؟

کمتر از یک ماه تا پایان مهلت ۴ ماهه اف‌ای‌تی‌اف بیشتر زمان نمانده و این سوال مطرح می‌شود که آیا تصمیم‌گیری درباره لوایح پالرمو و سی‌اف‌تی قرار است به بعد از اجلاسیه بهمن ماه گروه اقدام ویژه مالی موکول شود؟…

ادامهٔ مطلب