تازه‌ها

«مرتضوی»در عراق است نه در زندان اوین

مسعود نوری؛ خبرنگار نوشت: «پس از انتشار خبر عدم بازگشت #سعید_مرتضوی به ایران پس از راهپیمایی اربعین حسینی در کربلا، وکیل وى اعلام کرد، #مرتضوی در راستای خدمت رسانی به امور ساخت حرمین شریف در نجف به نمایندگی از مردم یزد، تا سال آینده در عراق خواهد ماند!!»
ادامهٔ مطلب

بدهی‌های دولتی ایتالیا رکورد جدیدی زد

بدهی‌های دولتی ایتالیا که روندی فزاینده را طی می‌کند، به رکورد جدید ۲ تریلیون و ۳۴۵ میلیارد یورو رسیده است. به گزارش ایرنا، بانک مرکزی ایتالیا روز چهارشنبه در تازه‌ترین بولتن خود مربوط به ماه نوامبر ۲۰۱۸ اعلام کرد: بدهی‌های دولتی در ماه نوامبر ۲۰۱۸ با بیش از ۱۰ میلیارد یورو افزایش نسبت به ماه قبل، به بیش از ۲تریلیون و ۳۴۵ میلیارد یورو رسیده است….
ادامهٔ مطلب

یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید

با واریز نود و پنجمین مرحله از یارانه‌های نقدی، حساب پرداختی یارانه نقدی از زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به بیش از ۳۳۰ هزار میلیارد تومان رسید؛ آن‌هم در شرایطی که قانون بودجه، بارها دولت را مکلف به غربالگری یارانه‌بگیران و حذف دهک‌های بالای درآمدی کرده است، اما همواره و به هر دلیلی این بخش از قانون دست نخورده باقی ماند و به آن عمل نشد…
ادامهٔ مطلب

مستشاران و تجهیزات نظامی ایران در سوریه حفظ می‌شوند

فرمانده کل سپاه پاسداران با مضحک و خنده‌دار دانستن تهدیدات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی، گفت: جمهوری اسلامی ایران مستشاران نظامی و انقلابی و نیز تجهیزات و سلاح‌هایی که برای توانمندسازی مقاومت اسلامی در سوریه دارد را حفظ می‌کند….

ادامهٔ مطلب

افشاگری ناتمام

دی نیز مانند خرداد به ماه پرحادثه تبدیل شده است و این سال‌ها بیشتر از آنکه در خرداد رویداد خاصی رخ دهد، دی سرشار از وقایع است. در تازه‌ترین رویدادی که افکارعمومی را به خود جلب کرد، ادعاهای اسماعیل بخشی از کارگران بازداشت شده در اعتراضات کارگری چند ماه اخیر بود. وی در یک پست اینستاگرامی نوشت که او را شکنجه داده اند و این اقدام برای نامبرده مشکلات فراوانی ایجاد کرده است. در ادامه همه سران قوا دستور بررسی دادند و حتی وزیر اطلاعات به مجلس رفت که در ادامه این اظهارات را تکذیب کرد و حتی دادستان کل کشور نیز این گفتار را سیاسی خواند.

ادامهٔ مطلب

دروغهای مسئولان دستگاه قضا تمامی ندارد

بیش از یک سال است که بالاخره بند زنان سیاسی اوین صاحبت تلفن شده ، که طی این یک سال و اندی زمان تماس ها نیز با بهانه‌های واهی توسط توسط دادستان و مسئولان زندان کم شده است و همین هفته‎‌ی گذشته اجازه‌ی تماس شنبه های نرگس محمدی به فرزندانش نیز قطع…
ادامهٔ مطلب

صورت مردم دیگر به کبودی می‌زند از بس آن را سرخ نگه داشته‌اند

چه کسی باید به حال این خانواده‌ها فکری کند، نمی‌دانم؟ کاش کسانی که اهل حساب و کتاب هستند، حساب می‌کردند چگونه یک خانواده در این زمانه گران، با حقوق ۸۰۰ هزار تومان یا یک میلیون تومان، روزگار سپری می‌کند؟ کاش آنها جدول‌ها را بالا و پایین می‌کردند و می‌دیدند که یک پدر چگونه با حقوق کم، شکم خانواده خود را سیر…
ادامهٔ مطلب

وضعیت داروخانه‌ها بحرانی شد

 صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی از مهم‌ترین صنایع در تجارت امروز بشر به لحاظ اثرگذاری بر سلامت انسان هستند. این صنایع به عنوان یکی از کلیدی‌ترین و عظیم‌ترین صنایع جهان مطرح می‌شوند. همچنین در اختیار داشتن چنین صنایعی به منزله یکی از معیارهای مهم توسعه یافتگی کشورها شناخته می‌شود. …
ادامهٔ مطلب

بیشتر مردم فرانسه خواستار ادامه جنبش جلیقه زردها

براساس آخرین نظرسنجی انجام شده، میزان حمایت مردم فرانسه از مخالفان دولتی موسوم به جلیقه زردها، هفت درصد افزایش یافته است و آنها امیدوارند این جنبش تا عقب نشینی کامل مکرون از اصلاحات اقتصادی، ادامه یابد.به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی بی.اف.ام تی. وی، بعد از ۹ هفته از اعتراض‌های مردم فرانسه، جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که دو سوم مردم این کشور همچنان این اعتراضات را تایید می‌کنند و خواستار ادامه آن هستند…..
ادامهٔ مطلب

چرا نیروی کار از ثروتی که خلق می‌کند، بهره‌ای نمی‌برد؟

رئیس اتحادیه کارگران صنعت انرژی گفت: یکسان‌سازی حقوق کارگران صنعت نفت در قالب “طبقه‌بندی مشاغل” به در بسته خورده است؛ چراکه وزارت نفت و شرکت‌های پیمانکاری تابعه آن برنامه‌ای برای اجرای درست قانون ندارند.
ادامهٔ مطلب

بازار ارز؛ دلار در حال سوخت‌گیری برای پرش

دیروز سه‌شنبه، قیمت دلار پس از دو کاهش متوالی، تغییر مسیر داد و به سوی مرز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی حرکت کرد. در چهارمین روز هفته، شاخص ارزی ۲۳۰تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۱۱ هزار و ۴۸۰ تومان رسید. افزایش بهای دلار، قیمت سکه را نیز تحریک کرد و این فلز گرانبها با ۵۵هزار تومان افزایش روی قیمت ۳ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان قرار گرفت….
ادامهٔ مطلب