یورش شبانه به کارگران فولاد،بیش از ۱۰ نفر از کارگران بازداشت شدند

هم زمان با ادامه ی اعتصاب کارگران، شب گذشته  بیش از ۱۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با هجوم شبانه مامورین امنیتی به منازلشان بازداشت شدند. کارگران بازداشتی به زندان مرکزی اهواز منتقل شده اند.وحشت خامنه‌ای و دیگر سران رژیم استبدادی از رشد فزایندهٔ اعتراض‌های کارگران و زحمتکشان در سال جاری است….

شب گذشته بیش از ده نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با هجوم شبانه نیروهای امنیتی به منازلشان بازداشت شدند. به گزارش و ب سایت -حقوق بشر نه به زندان نه به اعدام ٬در نهمین روز اعتصاب متحدانه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و تجمعات پی در پی آنان در مقابل استانداری خوزستان و راهپیمائی در سطح شهر اهواز، پلیس اطلاعات نیروی انتظامی این شهر، شب گذشته ۹ اسفند ماه با در دست داشتن لیستی از کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز به درب منازل آنان مراجعه و اقدام به بازداشتهای گسترده آنها کرد.

این بازداشتهای شبانه در مقابل چشمان خانواده های کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در حالی رخ میدهد که بدنبال پرداخت حقوق آذر ماه کارگران در روز چهارشنبه، نیمه های شب همانروز(چهارشنبه) هیئتی ده نفره وارد شرکت شده و اعلام کرده بودند برای بازدید و بررسی اعتراضات کارگران و توقف تولید از طرف وزرای کار و صنعت، معدن و تجارت آمده اند که با اعتراض و سوال کارگران حاضر در شیفت شب مبنی بر اینکه اگر با هدف بررسی اعتصاب و دلایل توقف تولید آمده اید چرا نیمه شب را برای اینکار انتخاب کرده اید، مواجه شدند.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، (صبح روز جمعه) بازداشت بیش از ۱۰ نفر از کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز توسط اطلاعات نیروی انتظامی قطعی است. اسامی سه نفر از این کارگران فرهاد اکبریان ، مرتضی اکبریان و میثم علی قنواتی می باشد و هنوز اسامی دیگر کارگران بازداشتی مشخص نشده است.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، مانند هزاران کارگر دیگر در سراسر کشور ماه ها دستمزد معوقه داشته و به همین دلیل طی ده روز گذشته به اعتصاب وراهپیمائی دست زده اند. آنان تامین امنیت شغلی و پرداخت مزد خود را طلب می کنند. یورش شبانه ماموران امنیتی به خانه های کارگران و بازداشت آنها در برابر چشمان خانواده هایشان سرشت ضد مردمی و کارگر ستیز رژیم ولایت فقیه را بسی بیش از گذشته برای توده های کارگر آشکار می سازد.

بنابر گزارش های منتشر شده، این بازداشتهای گسترده با دستور دادستانی اهواز صورت گرفته و علاوه بر بیش از ده کارگری که بازداشت شده اند اطلاعات نیروی انتظامی اهواز طی تماسی با بسیاری از کارگران آدرس منازل آنان را طلب کرده است.

وحشت خامنه‌ای و دیگر سران رژیم استبدادی از رشد فزایندهٔ اعتراض‌های کارگران و زحمتکشان در سال جاری است. شرکت گسترده و ادامهٔ پیگیر اعتراض‌های فرهنگیان کشور، اعتصاب بی‌سابقه و راه‌پیمایی کارگران کارخانه‌های هپکو و آذرآب در خیابان‌های اراک، کارگران حمل‌ونقل خلیج‌فارس، اعتصاب یکپارچه و پرشور کارگران هفت‌تپه، اعتصاب بیش از ۳۵۰۰ کارگر صنعت فولاد اهواز و راه‌پیمایی شجاعانهٔ آنان در روزهای اخیر را تنها در ماه‌های مختلف سال ۹۶ شاهد بوده‌ایم. امروز مبارزات کارگری عبارتند از اعتراض‌ به‌: سپردن کارخانه‌ها به‌دست بخش خصوصی و به‌تعطیلی کشانده شدن آن‌ها، پرداخت نشدن دستمزدهایشان، تحمیل قراردادهای موقت و سفید امضا، پایمال شدن بیش‌ازپیش حقوق‌شان و همچنین بی‌اعتنایی اربابان قدرت و ثروت به فقر و محرومیت‌شان که درحال شدت یافتن است. خامنه‌ای و سران رژیم خوب می‌دانند که مبارزات کارگری کشور درصورت انسجام، سازمان‌یافتگی و پیوندشان به همدیگر می‌تواند به خطری جدی برای آنان تبدیل شود.

نیروهای مترقی  با هشدار به ادامه سیاست سرکوب اعتراضات کارگری در سطح کشور، بازداشت کارگران گروه ملی فولاد اهواز را قویا محکوم میکند و با تاکید به آزادی فوری و بی قید و شرط آنان، تبعات و مسائل ناشی از تداوم اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز را که بازداشت همکارانشان میتواند تشدید کننده آن باشد مستقیما به عهده مسئولین استانی و دولت روحانی میداند.

Print Friendly, PDF & Email